Skip to main content

Solárium

Solárna kozmetika

Hlavným cieľom solárnej kozmetiky je čo najšetrnejšie proces hnednutia urýchliť a zintenzívniť. Naša solárna kozmetika profituje z dlhoročnej skúsenosti, zodpovedá špeciálnym požiadavkám zákazníka ako aj požiadavkám tej najnáročnejšej pokožky. Zaručí Vám starostlivosť o pokožku na najvyššej úrovni a s najkvalitnejšími účinnými látkami. Inovácia a kvalita sú trvalé faktory úspechu, ktoré sme si včas uvedomili a s nadšením sa nimi riadime každý deň.

Rady a tipy na opaľovanie

Ľudia reagujú – podľa typu pleti – na slnečné žiarenie rôznym spôsobom. Pre správny kontakt so slnkom a soláriom by mal každý poznať svoj typ pleti. Na celom svete sa rozlišuje šesť druhov pleti, pričom v Európe sa vyskytujú predovšetkým prvé štyri druhy pleti.

Cenník

Ergoline Dynamic Power

1 minúta

Dôležité rady

 • Nepreháňať, ale opaľovať sa rozumne. Tak znie najdôležitejšie pravidlo. To znamená: Nie viac ako jeden slnečný kúpeľ denne. Ako pevné pravidlo platí: Nanajvýš desať slnečných kúpeľov v priebehu dvoch až troch týždňov. Potom stačí jeden až dva slnečné kúpele za týždeň, aby sa dosiahlo požadované opálenie.
 • Dodržiavať podľa typu pleti stanovenú dobu na opaľovanie. Komisia pre ochranu proti žiareniu považuje 50 opaľovaní za rok za vyhovujúce. Obráťte sa na školený personál štúdia, ktorý vám rád podrobne poradí.
 • Pri opaľovaní majte zavreté oči a stále noste ochranné okuliare
 • Pri požití liekov pred opaľovaním si prečítajte priložený návod alebo sa poradte s lekárom
 • V soláriu nepoužívajte žiadnu kozmetiku s ochrannými faktormi určenú na slnko
 • Pred opaľovaním odstráňte z pleti kozmetiku a odložte šperky
 • Pred opaľovaním a po ňom myslite na ošetrenie pleti, aby pekné opálenie vydržalo čo najdlhšie. Obzvlášť vhodná na takúto starostlivosť je solárna kozmetika, pretože je špeciálne prispôsobená požiadavkám hnedej, opálenej pleti.

Opaľujte sa trpezlivo

a pod dohľadom odborníkov v salónoch

 1. Neopaľujte sa viac než raz denne. Medzi prvým a druhým opaľovaním dodržte interval 48 hodín. Počas dvoch týždňov sa neopaľujte viac ako 10-krát, čo je jedna opaľovacia kúra. Dosiahnutá hnedá farba opálenia vydrží ak sa opaľujete potom cca 2x týždenne.
 2. Akou dobou opaľovania začnete závisí od typu Vašej pleti podľa testu pokožky, typu opaľovacích prístrojov a použitého typu žiariča. Bezpodmienečne by sa však mala dodržať maximálna doba opaľovania 25 minút.
 3. Dôležitá je i skutočnosť, že ľudská pokožka nie je na každej časti tela rovnako silná, čo vplýva aj na rozdielnu citlivosť na jednotlivých miestach. Špeciálne pokožka na prsiach žien je citlivejšia na ožarovanie, pretože je zvyčajne pokrytá odevom a nedostane sa na ňu toľko slnečných lúčov. Preto pri opaľovaní takýchto miest je potrebné voliť kratšie časové intervaly pre vytvorenie ochrannej pigmentovej vrstvy resp. citlivé miesta zakryť na polovicu dĺžky opaľovania.
 4. Počas opaľovania majte zatvorené oči a používajte špeciálne ochranné okuliare s UV filtrom!
 5. Ak užívate lieky, mali by ste sa pred opaľovaním poradiť s lekárom, nakoľko určité lieky môžu zosilniť účinok UV žiarenia pričom nastáva riziko poškodenia pleti. Toto pravidlo platí i pri kožných ochoreniach.
 6. Pred opaľovaním musí byť pokožka úplne čistá. Preto sa odmaľujte, odstráňte dôkladne všetky kozmetické prípravky zo svojej pleti a odložte všetky šperky, nakoľko sa prehrievajú a zanechávajú stopu.
 7. Pleť potrebuje starostlivosť po opaľovaní, aby sa zabránilo jej vysušovaniu, preto použite krém alebo mlieko udržujúce vlhkosť pleti s obsahom vitamínu E.
 8. Pred opaľovaním ani jednu hodinu po použití solária sa nesprchujte! Vyhnite sa tiež používaniu dezodorantov a parfémov.
 9. Pri vlastnom opaľovaní sa nesmie jesť a piť. Vo všetkých priestoroch solária je zákaz fajčenia!
 10. Kombinácia pobytu v soláriu a na slnku v ten istý deň sa neodporúča vzhľadom k tomu aby nedošlo k prekročeniu dennej dávky UV žiarenia a tým k spáleniu pokožky!
 11. Pre deti je solárium nevhodné! Deti sú na ultrafialové žiarenie všeobecne citlivejšie a je jedno či sú to opaľovacie lúče umelé v soláriu alebo prirodzené slnečné. Používajte špeciálnu kozmetiku určenú na opaľovanie v soláriu, nepoužívajte krémy s faktormi na vonkajšie slnenie